Co je třeba vědět!

 NEŽ ZAČNETE!

Dle stavu podkladu je někdy třeba povrch pro obklad připravit či ošetřit, což zjistíme při zaměření nebo před realizací na místě. Je třeba zvážit kvalitu omítky a štuku na zdi, na kterou budete obklad lepit. Ideálním řešením je omítku oškrábat a lepit obklad přímo na zdivo. Upozorňujeme, že 1m2 obkladu váží až 56kg (umělý kámen) nebo 75kg/m2 (typ přírodního kamene), tedy například na klasicky dělaný sádrokarton nelze obklad namontovat neboť je příliš těžký!

Umělý kámen nevyžaduje jakékoliv další povrchové úpravy, je vodě odolný (aplikace na fasády), tepelně odolný (aplikace na krby atd…), tedy má stejné vlastnosti jako beton.

POSTUP PRO ZATEPLENÉ FASÁDY

Naše firma disponuje vlastním „Statickým posudkem“ na montáž betonového umělého kamene na fasády se zateplovacím systémem. Statický posudek je vypočítán na konkrétní postup dvojtého kotvení tak, aby se zvýšila únosnost podkladu na požadovanou hodnotu pro umělý kámen o váze 53kg/m2. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

MONTÁŽ – LEPENÍ UMĚLÉHO KAMENE

  1. Připravená plocha se napenetruje s použitím penetračního nátěru SCHONOX KH, a to za účelem zlepšení přilnavosti povrchu.

  2. Lepidlo SCHONOX (SFK, CFK, PFK) připravíme dle pokynu výrobce a nanášíme s použitím cca 6/8 mm stěrky. Lepidlo nanášíme na montážní plochu a rubovou stranu obkladů.

  3. Výrobky je možné řezat rozbrušovacími kotouči, které jsou určené na řezání kamene a kameniny, nebo diamantovými kotouči. V případě potřeby je možné provést dotvarování – dobroušení boční hrany výrobku též bruskou pomocí boční stěny kotouče tak, aby do sebe jednotlivé moduly zapadli a nevznikala nevzhledná spára a mezera.

V jednom balení umělého kamenného obkladu naleznete celkem 5 různých modulů, popřípadě rohový modul, moduly se nepravidelně skládají do sebe jako puzzle, takto vzniká výsledný efekt k nerozeznání od přírodních materiálů – štípaného kamene.

 Modulové obklady není nutné dodatečně spárovat. U obkladů s nepravidelnou skladbou a cihlových pásků je nutné provést spárovaní.

    Jednotlivé moduly umělého kamene.

Comments are closed.